אודות האגודה

אגודת מכבי חיפה כרמל

מכבי חיפה-כרמל היא אגודת ספורט מן המובילות והפופולריות בישראל, שקבוצותיה ממוקמות בעיר חיפה. באגודה רשומים כ-2,000 ספורטאים, בוגרים וצעירים, בקבוצותיה ובחוגיה השונים. האגודה מהווה חלק מתנועת מכבי ישראל.
אגודת מכבי חיפה נוסדה בדצמבר 1912 כ-“מכבי בת גלים”. פעילי האגודה הראשונים היו ד”ר אליהו אאורבך והמורה נוימן מבית הספר של אגודת עזרא. המייסדים האמינו ברעיונות האידאולוגיים של תנועת המכבי ורצו להקים סניף בחיפה. תחומי הספורט המובילים של המועדון בראשיתו היו שחייה וכדור מים. בין פעילויות הספורט הנוספות היו כדורגל וכדורסל.

ספורטאי מכבי חיפה רשמו הישגים מרשימים בענפי ספורט רבים, בהם: כדורגל, כדורסל, כדורעף, כדוריד, הוקי קרח, שחייה, כדור מים, אתלטיקה קלה, התעמלות, הרמת משקולות, סיוף, טניס, טניס שולחן, אגרוף, שחמט ג’ודו ועוד.

סגל ההנהלה הבכירה

ניר ענבי

יושב ראש

יו״ר האגודה משנת 2015. רואה חשבון, שותף במשרד רואי חשבון יעקב זיצר ושות' המעסיק כ- 90 עובדים.
מתמחה בייעוץ לגופים ציבוריים, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ועמותות.
בעברו הספורטיבי היה שחקן כדורסל פעיל במכבי חיפה ובמכבי בת גלים, כמו כן בצעירותו שיחק כדורמים במכבי חיפה.

רועי שווץ

מנכ״ל

איש עסקים חיפאי, מנכ"ל החברה לנדל"ן ומנכ"ל אגודת מכבי חיפה כרמל החל משנת 2016. כמו כן, שווץ מעורב רבות חברתית בפרויקטים הקשורים לעזרה לקהילה בחיפה.

איילת צור

מנהלת כספים

מנהלת הכספים של האגודה.

אסף רגב

דובר

בעל תואר ראשון בתקשורת ובוגר קורס תקשורת ספורט. בעברו התמחה במחלקות הדוברות של מכבי חיפה כדורסל ומכבי חיפה כדורגל, וכיום מכהן כמנהל ניו מדיה ודובר האגודה.

נורית שרון

חברת ועד

נולדה בחיפה, למדה בבית הספר חוגים ולאחר מכן ביצעה שרות צבאי בחיל הים. כיום עובדת במועדון הכדורגל מכבי חיפה בו משמשת כאחראית ה-vip ופעילה בנושאים נוספים. חברה בוועדת הנשים בהתאחדות לכדורגל, מתנדבת שנים רבות במשטרת ישראל ופעילה במועדון כדורעף הנשים של מכבי חיפה.

סיגלר אבי

חבר ועד

דודי ברק

חבר ועד

למד ועוסק כיום ברפואת שיניים, בעל שתי מרפאות שיניים. אוהד נלהב מגיל צעיר של מועדוני כדורגל וכדורסל מכבי חיפה. עוסק עד היום כתחביב בשחייה וחבר ב״מאסטרס״.

עופר רטנר

חבר ועד

ד״ר עופר רטנר, חבר הנהלת אגודת מכבי-חיפה במשך-16 שנים. מכהן כמזכיר ההנהלה. שימש בעבר כדובר האגודה משנת 2002 -2017.

צפריר פרקיס

חבר ועד

שחיין עבר מצטיין באגודה וכיום שחקן בקבוצת הכדורמים של האגודה.

יוחנן וולך

חבר ועד

כדורגלן עבר ישראלי. כיהן כיושב-ראש האגודה וכמנכ"ל לשכת הספנות הישראלית. השתתף עם נבחרת ישראל במונדיאל 1970.

בני ברנשטוק

חבר ועד

יו"ר מועדון כדורגל מכבי חיפה בין השנים 1987-1992 ויו״ר ליגת הוותיקים של הכדורגל, החל את דרכו בגיל 6 ב-"מכבי צעיר" עד גיל 14. לאחר מכן שיחק ב-"מכבי קבלת שבת", קבוצת נערים בסגנון בית ספר לכדורגל.

ברינט נוי

חבר ועד

יועץ משפטי וחבר הועד המנהל של האגודה מאז 2006. עורך דין המתמחה בדיני עמותות וארגונים ציבוריים ובעל בלוג מקצועי בנושא. דוקטורנט בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת חיפה.

מיה קלה בנצור

חברת ועד

אתלטית ישראלית בעבר. אלופה ושיאנית ישראל במקצועות שונים באתלטיקה קלה, ייצגה את ישראל באולימפיאדת לוס אנג'לס 1984). כיום ד"ר לפיזיותרפיה ומנהלת המחלקה לטיפול בפגיעות ספורט במכון וינגייט.

פעילויות האגודה

האגודה מתנהלת על ידי מועצה, הכוללת כ-50 חברים; סמכותיה מוענקות מהאסיפה הכללית והיא נחשבת למוסד העליון של
האגודה. המועצה בוחרת את הנהלת האגודה ואת יו”ר ההנהלה; ההנהלה היא המוסד המבצע של האגודה. לצדה של האגודה פועלת אגודת נאמני מכבי חיפה, האמונה על הקמת ותפעול המתקנים בהם מתאמנים ומשחקים ספורטאי האגודה, וזו גם מפעילה את הנהלות מרכז הספורט והבריכה אשר על הר הכרמל. מאז שנות ה-90 פועלת גם עמותת הקרן ע”ש מיכל ונחום חת, המעניקה מדי שנה מלגות לספורטאים מצטיינים ונזקקים. בכל מחלקה פועלת הנהלה, ובאגודה פועלים גם ועדת ביקורת ובית דין.

ספורטאים רבים של האגודה זכו בתוארי אליפות, קבעו שיאים ישראליים וגם השתלבו בנבחרות ישראל בענפי הספורט השונים. רבים מפעילי מכבי חיפה השתלבו בפעילות במוסדות המרכזיים של הספורט בישראל, כמו הוועד האולימפי, הנהלת ההתאחדות לכדורגל, איגוד הכדורסל, הנהלות ענפי הספורט השונים ומרכז מכבי. אגודת מכבי חיפה גם מנהלת מפעלי תרבות ומקיימת אירועים חברתיים מדי שנה, כמו גם קייטנה.

אגודת מכבי חיפה היא הבעלים של מגרשי “קצף”, מגרש האימונים של קבוצת הכדורגל של מכבי חיפה, שהופרדה מהאגודה בשנת 1993 כשעברה לבעלות פרטית. עד המעבר נשא סמל מועדון הכדורגל דמות אריה מצוירת, והוא שונה לאחר מכן.

האגודה פועלת ללא כוונות רווח. זליק זק ששימש כיו”ר אגודת מכבי חיפה, משמש היום כנשיא הכבוד של האגודה כהוקרה על פעולתו רבת השנים. יושבי ראש וחברי הנהלת אגודת מכבי חיפה היו לאורך השנים ממכובדי העיר חיפה בפרט, ומדינת ישראל בכלל.

האגודה משתפת פעולה עם מספר בתי ספר בחיפה, ביניהם בית הספר הריאלי ומרכז חינוך ליאו בק, שבהם פעילויות הספורט מסופחות לה.

ענפי האגודה

הביכורים 19, חיפה
נווט בוויז
054-7710360
שלח הודעה
סימפלי - בית מלאכה דיגיטלי
סימפלי - בית מלאכה דיגיטלי
Powered by: Simply
homeenvelopephone-handsetcarcross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram